Haber06.Kasım.2020  

ORHAN KEMAL ROMAN ARMAĞANI 50.YILINDA

ORHAN KEMAL AİLESİ VE EVEREST YAYINLARI TARAFINDAN DÜZENLENİYOR.

Orhan Kemal Roman Armağanı 50.Yılından itibaren Orhan Kemal Ailesi ve Everest Yayınları tarafından beraber düzenlenecektir.

2021 yılı Orhan Kemal Roman Armağanı’na katılım süresi başlamıştır.

Orhan Kemal Roman Armağanı için yayınevleri, Orhan Kemal Roman Armağanı yönetmeliğinin 4A maddesine uygun romanlarla başvurabilirler. 2020 yılında ilk kez yayınlanan yönetmelik   www.orhankemal.org ve www.everestyayinlari.com adresinden incelenebilir. 2021 yılı 50. Orhan Kemal Roman Armağanı’na katılmak için aday kitapların dokuzar adedinin ve bir katılım yazısının en geç 10 Ocak 2021 tarihine kadar yayınevleri tarafından gönderilmesi gerekmektedir.

2021 Orhan Kemal Roman Armağanı’nın sahibi, 18 Mayıs 2021 tarihinde seçici kurulun toplantısında belirlenecek, kazanan yazara ödülü 2 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Orhan Kemal’i anma gününde verilecektir.

Orhan Kemal Roman Armağanı Seçiciler Kurulu Nâzım K. Öğütçü, M. Nuri Gültekin, Çimen G. Erkol, Adnan Özyalçıner, Tahir Şilkan, Yıldız Ecevit ve Seray Şahiner’den oluşmaktadır.

2020 yılı 49. Orhan Kemal Roman Armağanı’nı “Bir Dava” eseriyle Ayhan Geçgin kazanmıştı.

Orhan Kemal Roman Armağanı’na katılacak olan yayınevleri daha ayrıntılı bilgiyi Orhan Kemal Kültür Merkezi-Akarsu Yokuşu Sok. No:30, Cihangir, Beyoğlu, İstanbul ve 0212 252 88 38 numaralı telefondan alabilirler.
 
Değerli basın kuruluşlarının ilgisini rica eder, saygıyla duyururuz.


Orhan Kemal Kültür Merkezi

Orhan Kemal Roman Armağanı Sekreterliği ve Everest Yayınları