Ailenin Laneti (Cep Boy)

Çevirmen: Pınar Kür
Orijinal Adı: The Dain Curse
ISBN: 9789752899919
Sayfa: 292
Ebat: 10,5 X 17
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1. Hamur
Basım Tarihi: 13.03.2012
Son Basım : 13.03.2013  1.Baskı
Editör: Ahmet Ümit
  
  

 

Bir dedektif, Continental Dedektif Ajansı’nın isimsiz üyesi. Bir hırsızlık, çalınan sekiz pırlanta varsa, işin bir tarafında mutlaka bir kadın vardır. Evet, tuhaf, genç bir kadın…

Birdenbire ortadan kaybolacak bir kadın… Kaybolan kadını ararken kendini, anlaşılmaz olaylar labirentinde bulan isimsiz dedektifimiz. Ve elbette cinayetler..

Birbiri ardına işlenen acımasız cinayetler şeytani bir zekânın hazırladığı plan gereği, ustaca işlenmiş cinayetler ve geçmişi gizemli olaylarla dolu bir aile. Masumiyetini çoktan yitirmiş, belki de bu yüzden nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerinden lanetlerini de sürükleyecek olan Dain Ailesi..

Ailenin etrafını kuşatan bir tarikat. Kutsal Kâse Tarikatı.. Anlamını yitirmiş bir dünyada, insanları tezgâha getirmek için oluşturulmuş düzmece bir maneviyat vakfı… Umudunu yitirmiş insanlara sahte umutlar satan sahte peygamberler yuvası… .

Ve bütün bu pislik karmaşasını bozacak hakikat… Zekice entrikalara, vahşi cinayetlere, ilahi yalanlara rağmen bir türlü yok edilemeyen hakikat… Karmaşık olaylar çöplüğünde bir pırlanta gibi parıldayan hakikat. İnsan ruhunun kadim niteliği: Kötülük.

POLİSİYE CEPTE SERİSİ, RAYMOND CHANDLER’IN ARDINDAN POLİSİYE TÜRÜNÜN BÜYÜK USTASI DASHIELL HAMMETT İLE DEVAM EDİYOR.

HAMMETT SERİSİNİN ÜÇÜNCÜ KİTABI OLAN AİLENİN LANETİ PINAR KÜR’ÜN YETKİN ÇEVİRİSİ İLE OKURLARIYLA BULUŞUYOR.

AMERİKAN POLİYESİNİN KÜLT İSİMLERİNDEN DASHIELL HAMMET KÜLLİYATINI TÜRK POLİSİYESİNİN USTA İSMİ AHMET ÜMİT'İN EDİTÖRLÜĞÜNDE SUNMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ...