Hayal (İmzalı)

ISBN: 0077773221932
Sayfa: 408
Ebat: 13,5 X 19,5
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 3. Hamur
Basım Tarihi: 06.09.2023
  
  

 

İMZALI KİTAPLAR STOKLARLA SINIRLIDIR...


“İnsan âlemde hayal ettiği müddetçe yaşar.”
YAHYA KEMAL BEYATLI 

Yazar olmanın hayalini kurduğumda kaç yaşındaydım tam hatırlayamıyorum ama okul öncesinde, evdekilerden harfleri öğrenip yazarlığa özendiğime göre, altı yaş civarında olmalıydım. Neredeyse bir yarım asır bu hayalin peşinde koştum; yazar hanesine rastlatmak için çevirip durdum, feleğin çemberini.
Elinizde tuttuğunuz HAYAL’in satırları, beni, yazmaya tutkun bir genç kadından bir yazara evrilten birikimin, tesadüflerin, olayların dökümünü verirken, kahramanlarımın roman kişilerine dönüşme nedenlerini de anlatıyor; sizi kitaplarımın arka bahçelerinde bir gezintiye çıkarıyorum.
Dilerim gezintiniz keyifli geçer.

Ayşe Kulin

Ayşe Kulin Hayal kitabında 1983 yılından itibaren yaşadığı renkli olaylara ve ilginç anekdotlara yer veriyor. Hayal kitabı konusu, kendine has çizimleri ve yazarın sevilen anlatım üslubuyla okurlarını sarıp sarmalıyor. Bu kitap, Ayşe Kulin’in yazarlık serüveninin öyküsü olarak da tanımlanabilir. Yazarlık hayaliyle başlayan ve Türk edebiyatının en sevilen yazarlarından biri olma yolunda ilerleyen bir yazarın hikâyesini okumak, pek çok kişiye ilham verecektir.