İki Yeşil Su Samuru Ciltli

Özel Baskı
ISBN: 9786051416045
Sayfa: 351
Ebat: 22,5 X 14,5
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1. Hamur
Basım Tarihi: 01.01.2009
Son Basım : 01.01.2013  50.Baskı
  
  
  

 

22 yıl önce, edebiyat çevrelerinde öykü ve seyahat kitaplarıyla tanınan genç bir kadın yazarın ilk romanı sessiz sedasız yayımlandı. Rengini o sırada kurulmuş Türkiye Yeşiller Partisi'nden, alegorisini Saki'nin (H.H. Munro) Laura'sından alan "İki Yeşil Susamuru, Anneleri, Babaları, Sevgilileri ve Diğerleri" adlı roman, kurgusu ve adı sıradışı bulunduğu için büyük yayınevleri tarafından reddedilmişti.
Roman, boşanmış bir anne-babanın liseli kızı Nilsu'nun gözlerinden aşkı ve yalnızlığı, yaşamı ve intiharı sorguluyor ve alışılmadık biçimde bitiyordu. Gür Yayınları tarafından ilk baskıları yapılan "Susamurları," aynı yıl üzerine yazılıp konuşulan, okurlarının çocuklarına ve torunlarına içinden adlar seçtikleri bir kült romana dönüştü; sevenlerince adına fan klüpleri kuruldu. Şimdi Türk Edebiyatı'nın modern klasiklerinden biri olarak kabul edilen "Susamurları," geçen zaman içinde yüz binlerce okura ulaştı.
Everest Yayınları olarak, 22. yılında 50. baskısını yapan "Susamurları"nı, yazarın ilk çalışmalarındaki elyazmaları ve zamanında yayımlanan bazı eleştirilerden bir seçki ve özel tasarımla vefalı okurlarıyla kutlamak istedik. Nice "Susamurlu" yıllara!