Everest Yayınları

YAYINCILIĞIN ZİRVESİ...

Yayınevi Kadrosu

Cem İleri, Yayın Yönetmeni

 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Saint-Benoit Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi’nden mezun oldu. 2000-2004 yılları arasında Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ta çalıştı, Cogito ve Sanat Dünyamız dergilerinin editörlüğü ve sergi koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. 2005-2008 yılları arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde editör olarak görev aldı. 2014 yılından bu yana Everest Yayınları’nda yayın yönetmenliği yapmaktadır. Kitapları: Yazının da Yırtılıverdiği Yer (Metis, 2007), Okurun Belleği (Everest, 2016), E Evi (Norgunk, 2018).

 

Didem Ünal, Editör

1974 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 1995’ten bu yana yayın alanında çalışıyor. Arada araştırma, reklam sektörü ve STK deneyimi edindi; AB destekli projeler yazdı ve yönetti. Çocuklar için yazdığı Ormanda Alfabe ve Denizde Sayılar adlı kitaplar Uçanbalık Yayınlarından çıktı; Sözcükler, Papirüs, Patika’da öyküleri yayınlandı. Osmanlıcadan ve İngilizceden Türkçeye kitap çevirileri bulunan Didem Ünal, Everest Yayınları’nın Türk ve Dünya Edebiyatı editörlerindendir.

 

Zeynep Tür, Editör

İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun oldu. 2003’ten itibaren çeşitli yayınevlerinde editör olarak görev aldı. 2016 yılından beri Everest Yayınları’nda çalışıyor.

 

Mehmet Said Aydın, Editör

1983, Diyarbakır doğumlu. Kızıltepeli. Türk Dili ve Edebiyatı okudu. İlk kitabı Kusurlu Bahçe 2011’de yayınlandı. Kusurlu Bahçe ile 2011’de “Arkadaş Z. Özger İlk Kitap Özel Ödülü”nü aldı; kitap 2017’de Le Jardin Manqué adıyla Fransızcaya tercüme edildi. İkinci şiir kitabı Sokağın Zoru 2014’te yayınlandı. 2018’de Dedemin Definesi isimli anlatısı üç dilli olarak Edebi Şeyler tarafından yayınlandı. Türkçe-Kürtçe tercümeler yaptı. BirGün ve Evrensel Pazar’da “Pervaz” başlığıyla köşe yazıları yazdı, halen gazeteduvar.com’da yazıyor. Editörlük yapıyor.

 

Mehmet Barış Albayrak, Editör

İstanbul Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Tübingen Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Çeşitli felsefe ve çocuk kitapları çeviriyor, editörlük yapıyor, alternatif eğitimle ilgileniyor ve go oynuyor.

 

Eyüp Tosun, Yayın Koordinatörü

1987 Mamak doğumlu. Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Hâlihazırda arkadaşlarıyla Öykülem’i çıkarmaya devam ediyor. Rampalı Çarşı’da başladığı editörlük işine devam ediyor. Kör Islık (Tefrika Yayınları), ilk kitabı. 

 

Emir Tali, Grafik Tasarımcı

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Lise yıllarından itibaren çeşitli ajans ve yayınevlerinde çalıştı. On dört yıllık yayıncılık tecrübesiyle, halen Everest Yayınları bünyesinde kariyerine devam etmektedir. Çocukluğundan beri atlara düşkün, boş zamanlarında binicilik yapıyor.

 

Anıl Basılı, Sosyal Medya Uzmanı

1991 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik (2015) mezunu. Bir yanı hep çocuk… Gittiği ülkelerden, antika dükkânlarından eski oyuncakları topluyor. Pin koleksiyonu var. Bir çocuğa en güzel hediyenin kitap olduğunu düşünüyor. Balino ve Melodi isimli iki çocuk kitabı var. İstanbul’da, köpeği Dali ile birlikte yaşıyor.