Everest Yayınları

YAYINCILIĞIN ZİRVESİ...

Yayınevi Kadrosu

Yayın Yönetmeni
Cem İleri
1975 yılında İstanbul’da doğdu. Saint-Benoit Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi’nden mezun oldu. 2000-2004 yılları arasında Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ta çalıştı, Cogito ve Sanat Dünyamız dergilerinin editörlüğü ve sergi koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. 2005-2008 yılları arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde editör olarak görev aldı. 2002 yılında Sel Yayınları tarafından yayımlanan Negatif İmge adlı deneme derlemesinde yer aldı. Yazının da Yırtılıverdiği Yer – Bir Bilge Karasu Okuması adlı kitabı 2007 yılında Metis Yayınları tarafından yayımlandı.
Editör
Cem Alpan
1972’de İstanbul’da doğdu. MGSF’de içmimarlık ve tasarım okudu. 2005 yılından başlayarak çeşitli yayınevlerinde çalıştı, Stephen Grenblatt, Alice Munro, David Vann gibi yazarlardan çeviriler yaptı. 2014 başından itibaren Everest Yayınları’nda İngiliz ve Türk edebiyatı editörlüğü yapmakta.
Halkla İlişkiler
Belga Alınak
Yakındoğu Üniversitesi, İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2004 yılından beri Alfa Yayın Grubu bünyesinde basın ve tanıtım sorumlusu olarak görev yapıyor.