Asker Bize İktidarı Verir mi?

ISBN: 9789752898493
Sayfa: 192
Ebat: 13,5 X 19,5
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 1. Hamur
Basım Tarihi: 03.03.2011
Son Basım : 16.03.2011  2.Baskı
  
  
  

 

Radikal gazetesi eski yayın yönetmeni ve Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan'dan gündemi sarsacak, ezberleri bozacak bir ilk kitap!

Deneyimli gazeteci İsmet Berkan birbirinden farklı konularda yazdıklarıyla her zaman ilgiyle izlenen bir kalem. Radikal gazetesinde ordu-siyaset ilişkisi üzerine yazdığı bir dizi yazının geliştirilmesiyle oluşturduğu bu kitap gündemin en önemli konularından birine ışık tutuyor. 

Hep kurtarılması gerektiği düşünülen Türkiye, halaskâr zabitanın siyasete müdahaleleriyle sarsıldı. Darbeler ve muhtıralar, memleketin siyaset alanını hep şekillendirdi. Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne dek akılları karıştıran ve en önemli meselelerden biri olan ordu-siyaset ilişkisi, Türkiye siyasetinin yeniden yapılanmasının temelinde yatan bir sorunun da yanıtını bulmak zorunda olduğumuzu gösteriyor. 

Güncel politikayla ilgilenen herkesin ilgiyle okuyacağı bu kitap, yoğun ve hızlı gündemin arasında gözden kaçırılmaması gereken ayrıntıları hatırlatmak ve unutulmasının önüne geçmek için önemli bir kaynak.