Eskici ve Oğulları

Milli Eğitim Bakanlığı Tavsiyeli 100 Temel Eser
ISBN: 9789752895034
Sayfa: 378
Ebat: 13,5 X 19,5
Cilt: Ciltsiz
Kağıt: 3. Hamur
Grafiker: Utku Lomlu
Basım Tarihi: 27.10.2008
Son Basım : 20.11.2023  66.Baskı
Editör: Çiğdem Su
  
  
  

 

Türk edebiyatının büyük ustası Orhan Kemal, en yetkin kitaplarından biri olan Eskici ve Oğulları’nda ekonomik koşulların nasıl da aile bağlarını zorladığını ele alıyor. Edebiyatımızda her zaman emeğin, umudun, aydınlığın yanında tavır almış olan Orhan Kemal, insan eliyle kurulan çarpık düzenin nasıl da insanın kendini yozlaştırdığını en iyi dile getiren yazarlarımızdan biri. Eskici ve Oğulları, ekonomik zorluklar nedeniyle çözülmenin eşiğine gelmiş aile ilişkilerini tüm canlılığıyla gözler önüne seriyor.
Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.

 

Türk edebiyatının en usta kalemlerinden Orhan Kemal, Eskici ve Oğulları kitabında ekonomik zorlukların aile ilişkilerine olan etkilerini ele almıştır. Orhan Kemal’in en çok okunan kitaplarından biri olan Eskici ve Oğulları’nı henüz okumadınız mı? Daha fazla vakit kaybetmeden hemen sepetinize ekleyin. Eskici ve Oğulları kitabını okuduktan sonra Orhan Kemal’in ne kadar usta bir yazar olduğunu bir kez daha göreceksiniz.